Boston Kremalı turtası, krema dolgulu ve üzeri çikolata sosu ile kaplı bir kektir aslında. Bu tatlı adını keklerin ve turtaların aynı kalıplarda piştiği dönemlerden almaktadır. Eski dönemlerde (Yeni İngiltere Kolonilerinin dönemini düşünün) aileler sadece bu tür şeyler pişirmek için turta kalıplar kullanırlardı. Ermeni-Fransız bir Şef olan M. Sazian bu turtayı ilk olarak, Parker House Hotel de yapan kişi olarak bilinmektedir. O dönemde sadece turta kalıplar olduğundan, Boston’da yapıldığından ve kremalı olduğundan, Boston Kremalı Turtası olarak adlandırılmıştır. Sonuç olarak aşağıda evde yapabileceğiniz bu harika tarifi bulabilirsiniz. Boston Kremalı Turtasının üç temel elementi var; keki, kreması ve üstü için çikolata sosu. Üst üste koyun ve lezzetli, harika görünümlü bir tatlıya sahip olabilirsiniz.

Boston cream pie is a yellow butter cake that is filled with custard or cream and topped with chocolate glaze. The dessert acquired its name when cakes and pies were cooked in the same pans, and the words were used interchangeably. In the old days (think New England colonies), families only used pie tins to bake. When this dessert was first crafted – as a pudding pie cake – it was made in a pie tin.  Armenian-French chef M. Sanzian was credited for creating the first Boston Cream Pie in 1856 at the Parker House Hotel.  Since there were only pie tins and it was made in Boston and it was a cream cake, it was named a Boston Cream Pie.  So, here is the beautiful recipe for Boston Cream Pie that you can make from scratch in your own kitchen! Boston Cream Pie has three elements: the cake, the cream, and the ganache topping.  Layer it all together and you’ve got a show stopping dessert that tastes incredible.  What’s not to love? 

Processed with VSCO with e8 preset

MALZEMELER

Krema Dolgusu

1 ½ bardak süt

1/3 bardak toz şeker

1/2 çay kaşığı tuz

3 yemek kaşığı mısır nişastası

3 büyük yumurtanın sarısı

2 tatlı kaşığı vanilya

Kek

1 ¼ bardak un

1 bardak toz şeker

75 g yumuşak tereyağı

¾ bardak süt

1 ½ bardak kabartma tozu

1 tatlı kaşığı vanilya

1 çay kaşığı tuz

1 büyük yumurta

 Çikolatalı Sosu

200 g bardak yarı tatlı damla çikolata veya ince doğranmış bitter çikolata

200 g krema

YAPIMI

Ev Yapımı Vanilya Kreması Yapımı:

 1. Adım: Yumurta sarısını ayırın ve sarıları çırpıp kenara ayırın.
 2. Adım: Küçük bir sos tenceresine süt, şeker ve tuzu ekleyip ocakta orta sıcaklıkta ısıtın. Mısır nişastası ve yumurta sarıları pürüzsüz bir kıvam alıncaya kadar karıştırın. Sütlü karışım hafifçe kaynamaya başlayınca ½ bardak kadarını ayırıp, mısır nişastalı karışımı yavaşça karıştırın, sonra tencereye ekleyin, koyulaşana kadar sürekli karıştırmaya devam edin. Ocaktan alıp, vanilyayı ekleyin.
 3. Adım: Kremayı bir kâseye boşaltıp, üzerini stretch film ile bastırarak kaplayın. Böylece üzerinde kabuk oluşmasını engelleyin. En az iki saat buzdolabında bekletin.

Kek yapımı:

 1. Adım: Fırını 180 derecede ısıtın. Yağlı fırın kağıdını daire şeklinde kesin ve 19 cm kelepçeli kek kalıbınızın tabanına yerleştirin.
 2. Adım: Büyükçe bir kâsenin içine tüm kek malzemelerini koyup düşük hızda mikser ile 30 saniye karıştırın. Arada durup spatula yardımıyla kâsenin kenarlarını sıyırıp karışım ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Yüksek hızda üç dakika karıştırmaya devam edin. Kek karışımını kelepçeli kalıbınıza dökün ve eşit bir şekilde yayın.
 3. Adım: 35 dakika veya batırdığınız kürdan temiz bir şekilde çıkana kadar pişirin. Kek kalıbından ayırmadan bir saat soğumaya bırakın ve kenarları bir bıçak yardımıyla açın.

Çikolatalı Sos Yapımı:    

 1. Adım: Kremayı cam kâse içerisinde, mikrodalga da 1 dakika 30 saniye tutun.
 2. Adım: Damla çikolatayı ekleyip, sıcağı içeride tutmak için üzerini tabak ile kapatın.
 3. Adım: Sosun soğuması ve hafifçe koyulaşması için 30 dakikadan 1 saate kadar bu şekilde bekletin.

Boston Kremalı Turtasını birleştirmek: 

 1. Adım: Keki yatay olarak ikiye ayırın. Bu işlemi yapmadan önce keki 30 dakika kadar buzlukta tutarsanız işlemi daha kolay yaparsınız.
 2. Adım: Keki buzlukta çıkarıp, ince bir bıçağı yatay bir şekilde ortasına kadar batırın, sonra keki çevirerek ikiye ayırın.
 3. Adım: Kekin tabanını kelepçeli kek kalıbına yerleştirin. Hazırladığınız kremayı üstüne yayın. Kekin üst kısmını, kestiğiniz kısım altta kalacak şekilde kremanın üzerine yerleştirin.
 4. Adım: Hazırladığınız çikolata sosu üzerine dökün. Kalıbı hafifçe sallayarak eşit dağılımını sağlayabilirsiniz. Üzerini örtmeden servis vakti gelene kadar 1 saat buzdolabına saklayın. Servis tabağına yerleştirip, kenarları bir bıçak yardımıyla açın, ve kalıbından ayrın.

INGREDIENTS

Custard Filling

1 1/2 cups milk

1/3 cup granulated sugar

1/8 teaspoon salt

3 tablespoons cornstarch

3 large egg yolks

2 teaspoons vanilla

Cake

1 1/4 cups all-purpose flour

1 cup granulated sugar

1/3 cup butter softened

3/4 cup milk

1 1/2 teaspoons baking powder

1 teaspoon vanilla

1/2 teaspoon salt

1 large egg

Chocolate Ganache

1 1/3 cup semi-sweet chocolate chips or chopped chocolate

1 cup heavy cream

2 TBSP butter

INSTUCTIONS

How to make Homemade Vanilla Custard:

Step 1:  Separate the egg yolks from the rest of the egg. Beat the egg yolks until smooth and set aside.

Step 2:  In a small saucepan, combine the milk, sugar and salt and slowly heat over medium heat. Whisk together egg yolks and cornstarch until smooth. Once milk mixture just barely begins simmering, remove about 1/2 cup from the pan and slowly stir into the egg yolk mixture. Then slowly pour that combined egg yolk/ milk mixture back into the pan with the rest of the milk. Whisk continuously until mixture thickens. Remove from heat and stir in vanilla.

Step 3:  Pour custard into a bowl and press plastic wrap on surface of filling to prevent a skin  from forming on top. Refrigerate at least 2 hours.

How to make the cake:

Step 4:  Heat the oven to 180C. Cut out a round of parchment paper and place it on the bottom of your spring-form cake pan.

Step 5:  In a large bowl, beat all cake ingredients with an electric mixer on low speed 30 seconds, stopping frequently to scrape batter from side and bottom of bowl with a rubber spatula. Beat on high speed 3 minutes, stopping occasionally to scrape bowl. Pour batter into the pan and spread evenly in pan.

Step 6:  Bake about 35 minutes or until a toothpick inserted in the center comes out clean. Cool cake in pan on a cooling rack for 1 hour.

How to make Chocolate Ganache:

Step 7:  Microwave heavy cream and butter in a small glass bowl for 1 minute 20 seconds.

Step 8:  Pour in chocolate chips and cover with a plate to trap in the heat. Let sit 5 minutes, then whisk until smooth.

Step 9:  Let sit 30 minutes to 1 hour, so that ganache cools and thickens slightly.

Assembling the Boston Cream Pie:

Step 10:  To split cake horizontally in half, first put the cake in the freezer for about 30 minutes. Having the cake be a little hard makes it easier to cut.

Step 11:  Remove the cake from the pan and insert a long, thin knife into the middle of the cake and begin cutting horizontally, working around the entire cake until you can remove the top half.

Step 12:  Place the bottom layer of the cake back into the spring form cake pan.  Spread custard over bottom layer. Place top level of cake with the cut side down, on top of the custard.

Step 13:  Pour ganache over top of cake, tilting the cake slightly to guide it evenly over the surface. Refrigerate uncovered until serving. Place on a serving plate and remove from the spring form.

Leave a Reply