Yaz tatilinden döndük ve hayatın gerçekleri geldi çattı. Okul ve iş için uyanmak, hayatın günlük sorunları ile başa çıkmak, değişen yapraklar, düşen sıcaklıklar ve tabii ki hepimizin yakalandığı sonbahar griplerimiz.

Bütün bir yazı burnumu bir kere bile çekmeden geçirebilirken sonbaharın ilk işaretlerini gösterdiği dakikaya, kısa sürede klasik öksürüğe dönüşen tıkalı bir burunla başlamaktan nefret ediyorum. Sırada kim bilir ne var. Kimi zaman bu virüsler ile kendim başa çıkabiliyorum ancak kimi zaman da doktorumun yardımına ihtiyaç duyuyorum ki bu, genellikle, nefret ettiğim antibiyotikleri kullanmak anlamına geliyor.

Neyse şimdi sıra iyi haberde. Son üç yıldır genel sağlık ve anti-aging amaçlı Ozon Kan Terapisi adında bir tedavi yaptırıyorum. Etkilerinin devasa olduğunu ve her yıl bu tedaviyi yaptırmayı planladığımı söylemeliyim.  On adet kan terapisi ve 2 adet kas iğnesinden oluşan bir paket aldım ve bir de kış aylarında 3 veya 4 sefer sauna tedavisi yaptırıyorum. Şimdiye kadar sonuçlardan oldukça memnunum. Çok nadiren hastalanıyorum ve enerji seviyem tavan yapıyor.

Ozon Nedir?

Ozon, O3’den faydalanarak kanınızı arındıran devrimsel bir tedavi. Temel olarak 2 yerine 3 oksijen atomu içeriyor. Ozon veya O3, aslında aktive edilmiş Oksijen (O2). İlave atom, oksijeni daha güçlü ve aktif bir element haline getiriyor. Ozonun gücünü, gök gürültülü bir fırtına sonrasında, okyanusun kıyısında ve yüksek irtifalardaki dağ tepelerinde hissedebilirsiniz. Bu yerlerde hissettiğiniz bariz koku ve duygular, doğada oluşan aktifleşmiş oksijenin hakkında ipuçları sağlar. Oksijen, güneşten gelen UV ışınlarıyla birleştiğinde de Ozon oluşmaktadır. Ozon, havada bulunan kirleticilere yapışarak ve solumakta olduğumuz havayı temizleyerek dünyayı korur. Suyu, havuzları ve tıbbi ortamları dezenfekte etmek için kullanılmaktadır.

Ozon Terapisi Nedir?

Ozon terapisi, vücudunuza ozon gazı tatbik ederek bir yara veya hastalığı tedavi etmek anlamına geliyor. Bu, 100 cc kanınız alınıp, 100 cc ozon ile birlikte tekrar vücudunuza aşılanarak yapılıyor. Bağışıklık sistemini harekete geçirerek tıbbi rahatsızlıkları iyileştirmek için kullanılabilir. Aynı zamanda mikroplardan temizlenmek ve bir hastalığı tedavi etmek için de kullanılabilir. Ozon terapisi, vücuttaki sağlıksız süreçleri engelleyerek başarılı olur. Örnek verecek olursak, vücudunuzda herhangi bir enfeksiyon varsa, ozon terapisi bunun yayılmasını durdurabilir. Araştırmalar, ozon terapisinin, aşağıda sayılanlardan kaynaklanan enfeksiyon veya olumsuz süreçlerin tedavisinde etkin olduğunu göstermektedir:

 • Bakteri
 • Virüs
 • Mantar
 • Levür
 • Tek hücreli parazitler
 • Nefes alma bozuklukları
 • Diyabet komplikasyonları
 • Bağışıklık sistemi bozuklukları
 • Anti-aging

Anti-aging için nasıl faydalı oluyor?

Vücuda büyük bir enerji desteği ve bir canlanma hissi verebildiğinden, ozonun, anti-aging sürecine de olumlu katkı sağladığı belirlenmiştir. Ozon, vücutta reaksiyona girerek, kelimenin tam anlamıyla, bağışıklık sistemine, düzgün bir şekilde çalışmak için ihtiyaç duyduğu “besini” sağlar ve

 • Kan hücrelerinin pıhtılaşmasını engelleyerek,
 • Karaciğeri toksinlerden arındırarak,
 • Vücutta ki ürik asiti azaltarak,
 • Dolaşımı ve oksijen teminini geliştirerek,
 • Yağ seviyesini (kolesterol ve trigliserit) düşürerek,
 • Virüs, bakteri ve mantarları yok ederek,
 • Beyaz kan hücrelerinin aktivitesini arttırarak,
 • Hücrelerin metobolizmalarını geliştirerek,
 • Yaşlanma sürecini yavaşlatarak

vücudun iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Ozon Terapisi uygulamasının farklı yöntemleri nelerdir?

 • Majör Otohemoterapi yönteminde (benim yaptığım), 100 cc kan alınıp içine 100 cc ozon enjekte edildikten sonra aynı serum üzerinden doğrudan vücuda geri veriliyor. Bu, bir anti-aging ilacı olmanın yanı sıra genel bir yeniden canlandırma, virüs ve kronik enfeksiyon hastalıklarının tedavisi ve genel olarak bağışıklık sistemini güçlendirmek için oldukça etkili bir yöntemdir.
 • Topikal Ozon yöntemi, el, ayak, bacak vb. gibi tedavi edilecek bölgenin “torbalanmasını” içeriyor. Tedavi edilecek bölge, içinden bir tüp geçen kapalı bir torba ile sarılıyor. Ozonun tüp vasıtasıyla doğrudan tedavi edilecek bölgeye tatbik edildiği bu yöntem, çıban, hastalık ve kaza yaraları, zona (uçuk) ve enfeksiyonlu bölgeler vb. rahatsızlıkların tedavisinde oldukça etkili sonuçlar veriyor. Yöntem diyabet sebebiyle oluşan yaraların tedavisinde de kullanılıyor.
 • Rektal veya Mesane Ozonu, bir tüp yardımıyla rektum veya mesane içine uygulanan ağrısız bir yöntem. Ozon, bağırsak ve mesane zarı tarafından emiliyor. Bağırsak yolu veya mesane enfeksiyonlarından kaynaklı iltihaplı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılıyor.
 • Prolozon, eklem veya kas ağrılarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ozon, dikkatli bir şekilde iltihaplı veya ağrıyan eklemlere (arterit, tekrarlayan artroz, genel patalojik tutulma) veya yaraların veya kasların içine enjekte ediliyor. Ben genelde kan terapimi alırken bu aşılardan iki tane oluyorum. Genel sağlık açısından da yararlı.
 • Hocatt, başınız açıkta kalacak şekilde içinde oturduğunuz bir ozon buharı banyosu. Ozon sauna kabininin içinden geçiriliyor ve deri tarafından emiliyor. Bu enerjiyi ve dolaşımı arttırıyor ve birçok kronik cilt hastalıklarınıza fayda sağlayabiliyor. Aynı zamanda harika bir nemlendirici.

Ozon Terapisine nasıl hazırlanılır?

 • Ozon terapinize başlamadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşün
 • Bir gece öncesinde uykunuzu iyice alın
 • Terapiden önce sağlıklı bir yemek yiyin
 • Bol su içerek su eksikliğinizi giderdiğinizden emin olun

Ozon Yağları

Yağ, içine ozon verilen uzun bir süreçten geçer. Bu süreçte ozon, yağ tarafından emilir ki bunu sağlamak bir hafta sürer. Yağ, tam olarak ozona doyduktan sonra oldukça koyu bir kıvam alır. Ozonlu yağlar, cilde uygulandığında, hücreler üzerindeki güçlü etkiler gösterir. Yağ, zarar gören dokuları iyileştirir ve iyileşme sürecini hızlandırır. Aynı zamanda bakteri (sivilcelerde oldukça faydalı), viral ve mantar enfeksiyonlarının temizlenmesine de yarar. Ozonlu zeytinyağı yeni sağlıklı deri hücrelerinin oluşumunu sağlar. Kuru ciltleri nemlendirir ve şişlik ve iltihapları dindirir. Doğru bir şekilde ozonlanmış yağın uygulanması, her türlü cilt döküntüsüne faydalı olmaktadır.

Ev Temizliği ve Ozon

En yeni ve büyük keşfim, mutfağımda ve çamaşır odamda ozonlu su kullanmak. RainSoft’dan satın aldığım bu iki küçük aparatı kurdurdum. Çok kısa sürede kuruldular ve hiç yer kaplamadıklarını söyleyebilirim. Orada olduklarını fark etmiyorum bile.

İlki mutfağımda. Ayrı bir musluk ve içinden ozonlu su akıyor. Meyve sebzeleri temizlerken, sabun kullanmadan el yıkarken (tamamen steril olarak), deterjan kullanmadan yerleri silerken ve tuvaletleri dezenfekte ederken kullanmak için harika. Hatta köpeklerimin sularına bile biraz katıp nefeslerinin kokmamasını sağlıyorum.

Çamaşırlarıma gelince, hakikaten inanılmaz. Beyazlatmak veya lekelerden kurtulmak için çamaşır suyu kullanmak zorunda değilim. En zorlu lekeler bile herhangi bir deterjan olmadan çıkıyor. Artık çamaşır yıkamak için herhangi bir deterjan veya yumuşatıcı kullanmıyorum ve bu durum, herhangi bir alerjiye karşı bana çok yardımcı oluyor. Ayrıca çevreye karşı da daha saygılı oluyorum çünkü evimden kanalizasyon sistemine herhangi bir kirli deterjanlı su akıtmıyorum.

Sizin de gördüğünüz üzere Ozon hakikaten büyük olay! Her şey için kullanılıyor ve hem evinizi hem de vücudunuzu temizlemek için en iyi ve etkili yöntem.

Leave a Reply