Evet, sonunda yaz geldi! Güneş ışınlarına karşı en favori ürünlerimi kullanmak için sabırsızlanıyordum. İhtiyacım olan her şeyin içinde olduğu çantamı hep hazır tutarım ki ben de her daim hazır olayım.

Summer is officially here! I wanted to start with my favorite products for the sunshine. I always have a bag ready with all my products in it. That way I’m always ready to go.

Deniz, güneş ve klor, cildinizde ve saçınızda oldukça hasar bırakabilir. Tatilinize başlamadan önce, mutlaka 2 seans somon DNA bakımı ve sonrasında da 3 seans kandan elde edilen PRP bakımlarını yaptırmanızı ısrarla tavsiye ederim. Böylelikle cildinizi, güneşe çıkmak için hazırlamış olursunuz. Ben şahsen, güneş kremi sürmeden çıkmam. Özellikle yüzüm, dekoltem ve ellerim için en tercih ettiğim marka Heliocare SPF 50 jeldir. Vücudunuz için tavsiye edebileceğim en sihirli ürün ise Caudaile Divine yağdır. Ben her sudan çıktığımda vücuduma komple sürerim. Sürer sürmez tüm nemi hapseder ve kokusu muhteşemdir. Bu ürünü aynı zamanda saçıma da sürüyorum. Güneşin ısısı ile birlikte maske görevi görmekte. Caudalie markasının bir de üzüm çekirdeği yağı spreyi var ki güneşin altında yatarken sizi canlı tutuyor. Size ilginç ama çok işe yarayan bir sır vereyim; Ben bu spreyi bir buz kovasında tuttum ve soğuk bir şekilde vücuduma sıktım. Yol açtığı serinlemeyi ve zindeliği anlatmam mümkün değil, denemelisiniz! Saçıma ise her zaman, önce kök hücre ihtiva eden Keracell yumuşatıcıyı sıkıp tarıyorum sonra da uçlarına Caudalie yağı sürüyorum. Konu bronzlaşmak olduğunda, olmazsa olmazım olan iki ürünüm var. Bacaklarım için Lancaster Deeptan ve sırtım ile omuzlarım için SPF 15 Hawaiian Tropics güneş yağı. Hawaiian Tropics’in kokusu bana büyüdüğüm Cocoa Beach’i hatırlatır her zaman. Güneşlenme sonrası için mutlaka St. Barts hindistan yağını kullanırım. Tüm vücudum için kullanabiliyor olmam son derece büyük bir rahatlık. Bu arada dudaklarınız için de iyi bir koruma kullanmayı unutmayın. Bu konuda Burt’s Bee benim asla yanımdan ayırmadığım bir markadır. SPF ihtiva eder ve değişik renk varyasyonları ile sadece korumaz aynı zamanda dudakları çok çekici kılar.
Nemlendirmenin güneşe karşı en büyük silah olduğunu unutmayın. Nemlendirin ki güneşin teninize değmesinin keyfini çıkarabilin. Güneşlenme mevsimi sonrasında, Eylül gibi, tekrar, kandan elde edilen PRP bakımını en az 3 seans olmak üzere yaptırmayı ihmal etmeyin ki güneşin yol açtığı tüm zararları telafi etmiş olun. Yüzünüze, saçınıza, ellerinize ve dekolte bölgenize… Sadece güneşin değil, kahkahalarınızın da sıcaklığını hissedeceğiniz muhteşem bir yaz diliyorum XOXO

The sea, sun and chlorine can really wreak havoc on your hair and skin. Before you take off for your for your vacation I suggest getting a few treatments of salmon prp to get your skin prepared for the sun. I never go out without sunblock. My favorite sun protection for my face, neck, decolte and hands is Heliocare SPF 50 gel. Make sure to reapply everyone you get out of the water. The most magical product for your body is Claudaile Divine Oil. I put it on after every time I get out of the water. It locks in moisture and it smells so wonderful. I also put it on my hair and it works as a mask with the heat of the sun. Claudia also has a grape seed oil spray that keeps you refreshed while lying in the sun. I put it in a bucket of ice so it’s cold for a true cool down. I always spray Keracell detangler with human stem cell to brush out my hair first then put the oil on the ends. When it comes to tanning I have only two products I can’t leave home without. Lancaster Deeptan tan magnifier for my legs and Hawaiian Tropics tanning oil with spf 15 for my shoulders and back. The smell reminds me of my hometown Cocoa Beach. After all the suntanning I always lather up with St.Barts coconut oil after sun. Remember to keep a good protection product on your lips. Burt’s Bee is my go to product and they have tinted versions all with spf in them so you can have luscious lips all the time. The most important thing is to remember is moisture. Keep good habits going about your skin and enjoy the sun kissed glow of summer. Post summer make sure to do a a blood prp treatment in September that really helps your skin recover from all the sun. I have started doing a double session for my skin and one for my hair so that there is enough plazma for both. Here is to a beautiful summer!

Total
1
Shares

Leave a Reply