Bana her daim sorulan bir sual var. Nasıl oluyor da bu kadar yemeğin ve içkinin arasında, formunu korumayı başarıyorsun? Benim için yemek yemenin iki kuralı var; ya besleyici olacak ya da çok lezzetli! Bu iki kritere uygun olamayan, her tür besinden uzak duruyorum. Günde sadece iki öğün yemeye gayret ediyorum. Geç bir kahvaltı ve erken bir akşam yemeği. Eğer aralarda, dayanamayacak kadar acıkırsam, biraz yogurt ile iştahımı yatıştırmaya çalışıyorum. Yararlı probiyotiklerle dolu Kombucha da ara öğünler için oldukça uygundur.

Benim için çok önemli diğer bir nokta; su! Hidrasyon, sizi sadece içten dışa güzelleştirmekle kalmaz aynı zamanda önemli ölçüde tokluk hissi verir. Ben genellikle, detox suyumu hazırlar ya da suyuma biraz limon yağı katarım ve mümkün olduğunca içmeye çalışırım.

Son olarak da spor! Açıkçası ben, haftada dört defa spor yapıyorum. Kardiyo ve ağırlıklar eşliğinde interval antrenman sistemi, yağ yakımına giden en doğru yoldur. Ben mutlaka aç karnına spor yaparım ve spor sonrası da 3 saat kadar hiçbir şey yememeye özen gösteririm.

İşte bu benim temel rutinim, tabii bugüne kadar.. Geçenlerde, EM Sculpt adında muhteşem bir makine ile tanıştırıldım. Bu devrim yaratan teknoloji, aynı anda hem yağ yakımını hem de kas oluşumunu sağlıyormuş. Aslında ben, bu tarz kolay yollara çok inanan bir tip değilim ama bu teknoloji çok mantıklı geldi bana. Spor konusunda gerekli olan her şeyi yapmama ragmen, popo ve göbek bölgelerim için  ekstra  çaba sarf etmem gerekiyor. Ona ragmen bu bölgelerimde istediğim sonuçlara ulaşamıyorum. Hayalimdeki vücut hep bir adım ileride kalıyor. İçimden bir his, EM Sculpt ile bunu aşabileceğimi söylüyor. Anladığım kadarıyla, sağlıklı bir yaşam tarzı eşliğinde bu cihazdan beklenen etkilere, %100 ulaşmak mümkün. Dolayısıyla EM Sculpt’u denemem gerektiğine karar verdim.

Processed with VSCO with c8 preset

Dün Dr.Zilha Elma ile ilk seansımı gerçekleştirdik. Hemen belirtmeliyim ki vücudunuz kesinlikle çalışıyor hem de çok yoğun bir şekilde. Cihaz, ilk 30 dakika karnıma takıldı. Karın bölgemdeki tüm kaslarımı, kasmak suretiyle çalıştırdı.  Oldukça garip bir histi. İlk 10 dakika düşük ayarda başlatıldı ve  zaman geçtikçe de arttırıldı. Kasları rahatlatmak için her üç dakikada bir masaj ayarı devreye girdi. Masaj ayarı 2 dakika devam etti. Yani üç dakika kas kasılması ardından iki dakika masaj gerçekleşti ve totalede bu rutin 6 defa tekrarlandı. Her ne kadar alışılması kolay olsa da başlarda yabancılık çektiğimi belirtmeliyim. İlk kasılma şaşırtıcı bir şekilde yoğun geliyor insana, dolayısıyla komik yüz ifadeleri ortaya çıkabiliyor…

Kalça (popo) kısmı çok daha kolay ve rahat. Burada, her kasılmayı, bacaklarınızda, ayaklarınızda ve hatta genital bölgelerinizde hissediyorsunuz. Yani cihaz, popo bölgesine odaklanmış olsa da aslında tüm ilgili bölgeye etki etmekte. Bence, öncelikle popo bölgesi ile başlayıp, nasıl hissedeceğinizi tartabilir eğer idare edebileceğinizi düşünürseniz de daha yoğun olan karın bölgesine geçersiniz. Ne de olsa karın bölgesi daha sert hissediliyor.

Seanstan sonra herhangi bir ağrı ya da rahatsızlık hissetmiyorsunuz. Bu sabah uyandığımda popo ve bacak kaslarım sanki kilometrelerce yürümüşüm gibiydi. Bacak kaslarımın da kesinlikle çalışmış olduğunu hissettim ama hiç ağrı yoktu. Sanırım bu cihaz, bizi bikini sezonuna kısa yoldan hazırlayacak ve motive edecek sihirli makine. Tüm dört seansımı bitirdikten sonra tekrar EM Sculpt hakkında bir yazı hazırlayacağım ama şu ana kadar diyebilirim ki; buna bayıldım! Umarım bu deneyimim ile size aydınlatıcı bilgi verebilmişimdir. Lütfen başka sorularınız da olursa bana yazın.. Galiba hepimizin hayalindeki vücut artık ulaşılabilir!!!

Aşağıda, konunun uzmanlarından daha detaylı bilgi de bulabilirsiniz.

Bu yaz forma girmek eskisinden daha kolay olacak;

Nasıl mı?

Cevap:  EM SCULPT

Şu günlerde Amerikanın en popular uygulaması Emsculpt İngiltere, Almanya ve Fransadan sonra Türkiyede de sadece seçkin kliniklerde uygulanmaya başladı.

Mükemmel vücuda ulaşmak için sadece yağ yakmak yetmiyor aynı zamanda kas da yapmak gerekiyor. Diğer tüm uygulamalardan farklı olarak bu sefer önce kas yapıyor sonra yağ yakıyoruz. Bu yaz forma girmek eskisinden daha kolay olacak bu son teknoloji uygulamayla ilgili ayrıntıları merak ediyorsanız, işte size Kas yaparken yağ yakan Emsculpt

Processed with VSCO with c8 preset

Spor salonları, personal trainerlar, life coachlar vs hepsi daha sağlıklı ve daha fit bir vücut için bizlere yardımcı oluyor. Önce düzenli bir hayat için beslenme şeklimizi ayarlıyorlar sırasıyla yağ yakmamızı sonra kas yaparak vücudumuzu şekillendirmeyi hedefliyorlar. Her biri için ayrı bir vakit ayrı bir mesai harcamak gerekiyor ki günümüzde vakit herşeyden daha değerli. Haliyle sözler hiç bir zaman tam anlamıyla tutulamıyor ve bu kadar uğraşa ragmen yaz gelirken mükemmel vücut hatlarına bir türlü erişemiyoruz.

Yeni teknoloji Emsculpt dünya da ilk defa kas yaparken aynı anda yağ yakarak istenilen ama bir türlü ulaşılamayan bu iki aşamayı hedefliyor. Emsculpt yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik alan teknolojisini ilk defa kullanan sistem olarak insan sağlığına hiç bir zararı ve yan etkisi olmadan uygulama alanında kasların çalışması için beyne sinyal yolluyor ve 30 dakikada 20.000 Mekik ya da Squat yapacağınız şekilde kaslarınızı supramaximal kasılma ile çalıştırıyor. Supramaximal kas kasılmaları normal kas çalışmasından farklı olmasından dolayı çalışan kaslarda laktik asit oluşmuyor. Yani 20.000 mekik ya da squatdan sonra kas ağrısı çekmiyorsunuz.

Kaslarınızı yarım saatte o kadar çok çalışıyorki enerji ihtiyacı duyuyor ve bunu çalıştığı alandaki yağlardan karşılıyor. Mükemmel vücut için ihtiyaç olan ikili (kas yap & yağ yak) burada devreye giriyor.  Haftada 2 toplamda 4 seans yani sadece iki hafta süren Emsculpt uygulamasında kasların hacimsel olarak büyümesinin dışında kas liflerininde adaptasyona bağlı olarak artması sağlanıyor.

Uygulama esnasında ve sonunda kişi tüm kaslarının çalıştığını hissediyor ve gün içinde bu his devam ediyor. Kas yoğunluğu ve yeni kas liflerinin oluşması ortalama bir ayı alıyor. Sonuçlar için önceki kas yoğunluğunuz yani spor geçmişiniz etkili oluyor. Eğer yaşantınızın bir bölümünü spor ile geçiriyorsanız ve belirli bir kas yoğunluğuna sahipseniz çok daha iyi sonuçlar alıyorsunuz. Hiç spor yapan birisi değilseniz size mükemmel bir alt yapı sağlıyor. Bu alt yapıyı korumak ise tamamen sizin elinizde. Günlük yaşantınıza hafif yürüyüşler eklemek bile kas yoğunluğunuzu korumaya yarayacaktır. Daha iyisi olsun istiyorsanız ayda 1, 3 ayda 2 ya da 6 ay sonra 4 seanslık bir kür daha alabilirsiniz. En çok gelen sorulardan bir taneside “O zaman 6 ya da 8 seans yapalım daha iyi olalım” Hayır bu mümkün değil çünkü kas yapımı ve kas yoğunluğunun da bir sınırı var vücudun üretebileceğinden fazlasını istesekte yapamıyoruz. Ama bir ay da forma girmek kas yaparken yağ yakmak istiyorsanız Emsculpt 30 dakikada size farklı hissettirecek bir teknoloji.

Bir diğer Konu 3 aşamalı Popo uygulaması

Sıkı Şekilli ve Kalkık bir Popo

Popo üzerine de uygulanan işlem çevredeki kasların artmasını sağlarken popoyu kaldırıyor enerji ihtiyacı ile fazla yağlar gidiyor ve şekilleniyor. Kas yoğunluğunun artması ile sıkılaşıyor.

Popo şekillendirmek için bir çok teknolojik uygulama bulunuyor ancak popo dikleştirmek için tek yapılabilecek işlem squat hareketi. Squat hareketi hem zor olabiliyor hemde yanlış yapılması ya da çok yoğun yapılması bacaklarında kaslanıp kalınlaşmasına sebep oluyor. Kas yoğunluğu artmış kalın bacaklar istemiyor, squat hareketi de yapmak zor geliyor ise Emsculpt ile 30 dakika da 20.000 Squat etkisi ile Sıkı Şekilli ve Kalkık bir popo ya ulaşmanız mümkün.

 

Herşey çok güzel gözüküyor ama mümkün mü?

Amerika Sağlık Örgütü “FDA” Emsculpt cihazı ile bu uygulama için hem abdominal hem de popo bölgesindeki kas yoğunluğunun arttığına ve bu sayede sıkılaşma ve şekillenme sağladığına dair onay vermis bulunmakta. Bununla birlikte şimdiye kadar 7 bağımsız klinik çalışma ile işlemin başarısı kanıtlanmış bulunmakta. 2019 yılında bir çok ödül alan ve sadece Amerikada 7 ayda 60.000 uygulama yapılmış. Bunların 20.000’i Popo kaldırma 40.000’ini ise abdominal alanda kas yaparak vücut şekillendirme olarak kayıtlara geçmiş. Dünyaca bilinen uygulama yorum sitesi REALSELF de uygulama yaptıran kişilerin yorumları ile işlemin başarı oranı ise %91 ile bir ilki başarmış. Şuan tüm dünyada en çok tercih edilen uygulama ile sizde tanışmak ve kaslarınızın 20.000 defa çalışmasını hissetmek istiyorsanız sadece 30 dakikanızı ayırmanız yeterli.

Processed with VSCO with c8 preset

Leave a Reply