Benim gibi yiyip içerek ve hayatın tadını çıkaran biri için eminim hepiniz içinizden “ince ve sağlıklı kalmak için ne yapıyor?” diye soruyorsunuzdur. Cevabı: haftada dört veya beş kez spor yapıyorum ve her 2-3 ayda bir 3-6 gün detoks yapıyorum.

Detoksun faydasına fena halde inananlardanım. Kullandığım kendime ait tari erim var ve bu tari eri de vücudunuzun ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz ölçüde
1 ila 6 gün siz de kullanabilirsiniz. Detoks yapmadığım zamanlar vitamin ve besin değerleri çok yüksek olan bazı içecekleri meyve suyu olarak içiyorum. Bu içecekler vücudunuzun ihtiyacı olan her şeyi içeriyor. Bunlar doktor tarafından onaylanmadığı için herhangi bir sağlık sorununuz varsa lütfen kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bende işe yarıyorlar. Umarım sizde de yarar. Genellikle her 2-3 ayda bir 3 günlük bir detoks yapıyorum.

Unutmayın ki detoks kilo kontrol yöntemi değil, vücudunuzu temizleme yoludur. Kilonuz için değil, sağlığınız için yapın. Ancak kilo da vereceksiniz…

 

Detoks İçecekleri: 1 günlük

1. İçecek: Elma (1 adet), maydanoz (yarım demet), kıvırcık lahana (yarım), ıspanak (yarım), nane (yarım demet), salatalık (3 adet), kereviz sapı (3 adet).

2. İçecek: Limon (4 adet), taze zencefil (2 parmak uzunluğunda), agave şurubu (istediğin tada göre), su (yarım litre).

3. İçecek: Elma (1 adet), maydanoz (yarım demet), kıvırcık lahana (yarım), ıspanak (yarım), kereviz sapı (3 adet), lahana (yarım), limon (2 adet).

4. İçecek: Limon (4 adet), agave şurubu (istediğin tada göre), su (yarım litre), acı kırmızıbiber (yarım tatlı kaşığı)

5. İçecek: Elma (1 adet), maydanoz (yarım demet), ıspanak (yarım), kereviz sapı (3 adet), taze zencefil (2 parmak uzunluğunda), limon (2 adet), pancar (1 adet).

6. İçecek: Badem sütü (yarım litre), hurma (5 adet), muskat (küçük hindistancevizi) yarım çay kaşığı rendelenmiş, muz (1 adet), vanilya çekirdeği (1 adet).

Öneriler:

• Başlamadan önce 3 günlük malzemenin listesini çıkarın.
• Yiyecekler katı meyve sıkacağı ve blender kullanarak hazırlanacak. • Limonlar ise sıkılarak sadece suyu kullanılacak.
• İki saatte bir içilecek. Her içecek en fazla 10 dakikada bitirilmeli.
• Sadece cam şişelere koyabilirsin.
• En fazla 3 gün kullanılmalı.
• Bunun dışında su ve şekersiz bitki çayı içilir.

 

Leave a Reply