Sizi dünyanın en tatlı canlıları olan köpeklerim yani nam-ı değer Romeo, Juliet ve Bacchus ile tanıştırıyım.

Benim için o kadar değerliler ki; onları mutlu etmek adına ellerimle hazırladığım hem sağlıklı hem de lezzetli bir ödül maması tarifini sizlerle de paylaşmak istiyorum.

KÖPEKLER İÇİN ÖDÜL MAMASI

Bunu burada görmenin size tuhaf geleceğini biliyorum ama köpeğinize ellerinizle yaptığınız ödülleri vermek kadar keyifli bir şey yok. Bunun dünyanın en harika şeyi olduğunu düşünüyorlar. Köpeği olanlara ve onları benim gibi çok sevenlere köpek ödülleri götürmek harikadır. Hav havv!

Malzemeler

  • 1 su bardağı (150 g) çok amaçlı un
  • 1 su bardağı (150 g) mısır unu
  • 1 su bardağı (150 g) iri taneli mısır unu
  • 1/2 su bardağı (115 g) yumuşak yerfıstığı ezmesi 1 su bardağı (240 ml) su
  • 1/3 su bardağı (80 ml) ayçiçeği yağı
  • 1 yumurta

Hazırlanışı

1. ADIM: Fırını önceden 190 °C’de ısıtın. Un, mısır unu ve iri taneli mısır ununu bir kasede karıştırın, iki fırın tepsisini hafifçe yağlayın.

2. ADIM: Yerfıstığı ezmesini mikrodalgaya dayanıklı bir kabın içine koyun ve sıvılaşana kadar mikrodalga fırında pişirin. Yerfıstığı ezmesi, su, ayçiçeği yağı ve yumurtayı un karışımına katıp sert bir hamur elde edin. Unlanmış bir yüzeyde hamuru açın ve kurabiye kalıpları ile kesin. Hamur çok yapışık ise biraz un ekleyin. Hazırlanan fırın tepsilerine koyun.

3. ADIM: Önceden ısıtılmış fırında 10-12 dakika pişirin. Soğutma kabına almadan önce ödülleri fırın tepsilerinde 5 dakika soğutun. Hava almayan bir kapta saklayabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply