Evet, yazın eli kulağında ve özellikle seksi bacaklarınız ile ilgili ciddi olmak zamanı geldi. Bacaklarımın sırlarını sizinle paylaşmak için bu fırsatı değerlendirmek istedim.

Oh yes summer is around the corner and it’s time to get serious especially about your sexy legs.  I wanted to take this opportunity to share the secrets of my legs with you.

  1. Daha önceden bildiğiniz gibi ben çok spor yapıyorum. Yani terliyorum. Her seferinde çok çabalıyor ve iyi değerlendiriyorum. Asla egzersiz yapmak için zaman ayırıp daha sonra bunu yarım yamalak yapmam. Eğeroradaysam, bu, baskıyı hissetmek ve köpek gibi terlemekiçindir. Karışık bir şekilde egzersiz yapıyorum. Eskiden ağırlıklara çok zaman harcıyordum ama şimdi hepsini karıştırıyorum. Direnç çalışmasıyla karışık ağırlık çalışmalarını içeren antrenmanlar artı en az iki gün, nabzımın 150 civarında olduğu 40 dakikalık kardiyoegzersizi bana çok iyi geliyor. Bence antrenman yaptığınızda, bu en az 4 gün olmak zorunda yoksa istediğiniz sonucu almakta zorluk yaşarsınız. Kardiyogünlerinde toplam çalışmanızın bir saatten fazla olmayacağı şekilde egzersizinizi kısaltın. Çalıştığınız bölgelere konsantre olduğunuzdan ve buralara yoğunlaştığınızdan emin olun. Kardiyo egzersizlerimiçoğunlukla, daha çok üst vücut antrenmanı yaptığım günlerde yapıyorum, böylece bacaklarım dört günün tamamında antrenman yapabiliyor. Bacak gününe gelince, Bikini Vücudu Kışın Yapılır yazımda bahsettiğim antrenman rutinimi takip edebilirsiniz! Unutmayın, acı yoksa kazanç da yok. Hile arıyorsanız, yakın bir zamanda, Brera 400 zaman makinesi olarak adlandırılan; popo ve bacakları çalıştıran yeni bir makine olduğunu duydum. Anlatılanlara göre, sadece 4 tedavide büyük bir fark yaratması sözünü veriyor. Bacakları ve popoyu güçlendirme ve şekil verme konusunda bir numaraymış.   Bunu deneyeceğim ve daha detaylı düşüncelere sahip olur olmaz size haber vereceğim, fakat aranızdan yoğun programları olan ve düzenli olarak egzersiz yapamayanlar için bu mucize bir şans olabilir.
  2.  Artık egzersiz konuşmam bittiğine göre, asıl meseleye gelelim. Bu kış bacaklarını yaz asıl nasıl hazırlıyoruz? Egzersiz yapmak bir yana, doğru yemek yemeliyiz. Bu, şeker, tuz, kafein ve alkolün sınırlandırılması anlamına geliyor. Onları tamamen vazgeç demedim, demek istediğim, bunları ne kadar çok sınırlandırırsanız, genel sağlık durumunuz için o kadar iyi olacağıdır. Bununla birlikte bacaklarımıza odaklandığımızdan, egzersizlerimizin daha hızlı görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca bol bol su için, günde en az iki litre. Her yere su şişemle nasıl gittiğimden bahsetmiştim. 2,5 litre su, 2 adet ortadan kesilmiş limon, rendelenmiş zencefil, nane yaprakları ve doğranmış salatalık ile doldurduğum bir sürahiden dolduruyorum. Su lezzetli ve aynı zamandaharika bir anti-aging tedavisidir. Bu kadar su içmek cildinizi içerden nemlendirir ve parlak ışıltılı olmasını sağlar. En az 2 litreye ulaştığınızdan emin olmak için su tüketiminizi takip edin. Her gün o sürahiyi bitirmek için kendinize zorlayım. Suyunuz olmadan evden ayrılmayın.
  3. Artık bunu itiraf edeceğim. Bazen sakar olabiliyorum. Eşyalara çarpıyorum ve o kadar hızlı hareket ediyorum ki bacağımı çarptığımı fark etmiyorum bile. Bacaklarda seksi olan son şey morluklardır. Bu yüzden, gerçekten kendi alanımızı bulunduğumuz mekanın içinde farketmeliyiz ve bacaklarımızı korumak için çaba sarf etmeliyiz. Siz de bacaklarınızı benim gibi vuruyorsanızArnica diye adlandırılan ve morluktan kurtulmanıza yardımcı olan bir krem var. Ayrıca, şaşırtıcı ve son derece yararlı bir başka sır da saf lavanta özü yağını bir pamuğa doküp morlukların solmasına yardımcı olması için birkaç saat boyunca morluğun üstüne bastırın. Harika kokuyor ve gerçekten de morluğun rengini alıyor.
  4. Böylece artık morluk olmayan güçlü bacaklarımız var ve bizim bu bebekleri bronzlaştırmamız gerekiyor. Beyaz bacaklar sorun olmasın artık. Bacaklarımızın sağlıklı görünmesine ihtiyacımız var ve bu sadece küçük bir güneş dokunuşuyla gerçekleşiyor. Tatile çıkamıyorsanız veya biraz güneş ışını yakalayabileceğiniz bir yer yoksa, Dior Bronze Self Tanning Jelly veya Clarins Radiance-Plus gibi iyi bir bronzlaştırıcı öneririm. Bronzlaştırıcı kullanırken, iyi sonuç vermesi için önce çılgınca peelingişlemi yapın ve sonra bronzlaştırıcı kremi eşit şekilde bacaklarınıza yayın. Ellerinizin lekeli olmaması için derhal yıkayın. Yatamadan önce yapın ki sabah uyandığınızda bronzlaşmış olurun. Yatağa gitmeden önce bronzlaştırıcının tamamen kuru olmasına dikkat etmenizi öneririm.
  5. Peeling konusuna bir daha göz atmak istedim. Ölü hücrelerden arındırma, süper seksi bacakların en önemli kısımlarından biridir. Yani, her duş sırasında peelingişlemi uygulayın. En iyi ve en kolay şekilde sonuç almak için Body Shop banyo eldivenlerini kullanıyorum. Bacak makyajını çıkarma konusu için de en etkili yöntem. Bu, eldivenlerinizi lekeleyeceğinden sadece makyaj temizleme için bir takım ve günlük kullanım için ek bir takımınız bulundurmanızı tavsiye ederim. Peeling bazı insanların sahip olduğu koyu diz sendromundan kurtulmasını da sağlar. Ciddi durumda olan koyu renk diziniz varsa, bundan kurtulmak için eczanelerde bu amaçla satılan özel kremler alabilirsiniz.
  6. Sally Henson’ın bacak spreyi harika. Bu şaşırtıcı spreyi kullanmanın püf noktası nasıl uygulanacağıdır. İlk önce peeling. Daha sonra duş veya küvete girip kabin kapısınıkapatıyoruz. Bu, işiniz bittiğinde banyonuzum tamamınıtemizleme ihtiyacından sizi kurtaracaktır, zira her yere sprey sıçratacağınızı garanti ediyorum. İkinci olarak, spreyi uyguluyoruz. Kesinlikle doğrudan bacaklarınıza püskürtmeyin. Elinize püskürtün ve dairesel hareketlerle yayın. Rengi çok koyu ise, açmak için vücut kreminizi karıştırarak kullanın. Bu ürünün en iyi yanı, morlukları ve damarları örtmesidir. Bu yüzden, bacaklarınızınbronzlaşmış görünmesini sağlarken kusurlardan kurtulmak için harika bir yoldur. Ön taraf kadar arka ve yan taraflara, özellikle de ayak bilekleriniz ve ayaklarınızın üst kısmına eşit şekilde uyguladığınızdan emin olun. Yatmadan önce hepsini çıkarmak için peelingyapmanızın gerektiğini unutmayın. Yapmazsanız, çarşaflarınız kahverengi makyaj ile kaplanacaktır. Bu ürünü uygulamayı bitirdiğinizde, giyinmeden önce yaklaşık 5 ila 10 dakika kurumasını bekleyin yoksa elbiselerinize bulaşabilir.
  7. Masaja bayılıyorum ve bunun genel sağlığın çok önemli bir parçası olduğuna tamamen inanıyorum. Haftada bir masaj yaptırmak benim için olmazsa olmaz. Kendi masaj yağlarımı bahçemden lavantadan yapıyorum. Zeytinyağıve hindistancevizi yağı karışımın içinde yaklaşık on gün bekletiyorum ve harika kokuyor. Bu yağ karışımını en az 12 saat boyunca üzerimde bırakıyorum, bu yüzden gerçekten de cildime derinlemesine işliyor.  Masaj yaptırmak harika olmakla birlikte bacaklarınızdaki dolaşıma yardımcı olması için kendiniz yapabileceğiniz birkaç masaj vardır. Eda Taşpınar’ın At Kılı Fırçasınıaldım ve gerçekten çok beğendim. Kan akışına yardımcı olmak için bacaklarınızı bu fırça ile yukarıya doğru fırçalayın. Kremimi uyguladığımda ben de bacaklarıma hızlı ve yüksek basınçlı bir masaj yapıyorum. Özellikle de selülitlerin bulunmayı çok sevdiği, üst dış taraflara ve popomun altındaki bölgeye. Her duş aldığımda krem uygularım. Eğer bacaklarınızı nemlendirmezseniz kuru ve pul pul olurlar ki bu kesinlikle seksi değildir. Bu yüzden vücut kremini uygulamayı unutmayın.  Bir puf nokta daha, nemlendiriciyi uygulamadan önce tüm cudunuzdaki cildi sıkılaştırmakin gül suyu kullanmanızı öneririm. Benim favorim Gülşah. Her günyüzüm dahil bütün cildime suruyorum.
  8. Bunu şimdiye kadar gerçekten aklıma getirmedim ama bacaklarda seksi olmayı en kötü etkileyen şey kıllardır. Ben lazer epilasyon yaptırırdım ve tüm kıllardan kesin olarak kurtulurdum. Bu sizin için bir seçenek değilse, güneşsiz bronzlaşmadan veya bacak makyajını kullanmadan önce bacaklarınızda kıl olmadığından emin olun.
  9. Şimdi, sırada bence çoğu kadının dikkat etmediği bir şey var. Varisli damarlar. Kesinlikle seksi değil. Peki, bu konuda ne yapacağız. Onları avlayacağız ve onlardan sonsuza dek kurtulacağız. Varisli damarların çeşitli türlerinden kurtulmak için birkaç teknik vardır. Ben genelde her iki yılda bir benimkileri yaktırıyorum. Bunun için kullandığım KTP lazer, hızlı ve kolay bir yöntem ancak basit küçük varislerde etkili. Damarların daha büyük bir problem haline gelmemesi için bu sorunun üzerinde durmaya çalışıyorum. Tüm lazer işlemlerini en az bir ay boyunca güneşe maruz kalmayacağınız zamanda yaptırmak zorundasınız, bu yüzden ben genellikle kış aylarında pantolon veya tayt giydiğim ve bacaklarım korunmuş olduğu zamanda yaptırırım. Varisli damarlardan kurtulabileceğiniz tüm yolların ayrıntısını aşağıda görebilirsiniz.
Skleroterapi, varisli ve ağsı damarları (üzerlerinde mavi yüzey tonu olan daha ince, yüzeysel damarlar), ince bir iğne ile doğrudan damar içine enjekte edilen sklerozanvasıtasıyla tedavi eder. Damar anında kapanır ve kaybolur ve kan, sağlıklı olan bitişik damarlara yönlendirilir. Tedavi edilen damar sayısına bağlı olarak, enjeksiyonlar, az veya hiç aksama olmadan beş ila yirmi dakika arasında bir süre alabilir. Damar hala belirgin ise, takip enjeksiyonlarına ihtiyaç duyulabilir. Varis çorapları, tedavi sonrasındaki iki hafta boyunca uyku zamanı hariç tüm gün kullanılmalıdır. Varis damarlarını atma konusunda hızlı, nispeten ağrısız bir seçenek için, skleroterapi hala altın standarttır. Altı ila sekiz hafta aralıklarla iki ila üç seans genellikle yeterlidir.
Diyot lazeri, özellikle de KTP lazeri: Varis damarları için idealdir. Damarlardaki pigmentleri kusursuz şekilde hedeflemek için herhangi bir çapa ayarlanabilir ve pıhtılaşmaya neden olarak onları yok eder. Tedavi, cilde çarpan bir lastik bant gibi hissedilir ve kaç tane damarın tedavi edildiğine ve her birinin yoğunluğuna bağlı olarak 15 dakika ile bir saat arasında bir süre alabilir. Damarlar işlemden sonraki birkaç hafta boyunca koyulaşabilir ancak vücut kan hücrelerini tekrar emdiğinde tamamen yok olurlar. Lazer tedavisi, 30 G iğneden (insülin iğnesi büyüklüğü) daha büyük damarlarda etkili olmaz ve çevresindeki dokuya zarar vermeden cilt yüzeyinin birkaç milimetreden daha derindeki damarları tedavi edemez.

Endovenöz lazer ablasyonu:  Büyük varisli damarlar için kanın toplanmasını engellemek amacıyla onları kapatmak ve dolaşımdan tamamen çıkarmak üzere gerçekleştirilmelidir. Endovenöz lazer ablasyonu(EVLA/EVLT) geleneksel damar cerrahisinin yerini almıştır ve bacaklarda anormal derecede büyük damarları ağrısız, duruş süresi olmadan veya ameliyat odasına ihtiyaç duymadan yakmak ve kapatmak için lazer enerjisi kullanmaktadır. Lokal anestezi altında, damarın hemen üzerinde küçük bir kesi açılır ve içine küçük bir lazer lifi yerleştirilir. Lazer damar içinde ısınarak damarın büzülmesine, göçmesine ve nihai olarak vücut tarafından emilmesine neden olur. Daha sonra, kusurlu damarın diğer kollarını herhangi bir dikiş veya iz bırakmadan gideren mini flebotomi gerçekleştirilir.

10. Son olarak sırada başka bir mucize tedavi yöntemi olan Mineral Dolguyu (Radiesse) denemenizi öneriyorum. Bacak ve kalçalardaki selülit görüntüsünün giderilebilmesi ve cildin sıkılaştırılması artık mineral dolgu ile de mümkün. Hyaluronik asit içerikli dolgulardan farklı olan mineral dolgu, jel matriks içinde kalsiyum hidroksiapatit kürecikleri olan bir dolgu maddesidir. Etkisini kişinin derisinin doğal kolajenüretme kapasitesini arttırıyor. Mineral dolgu; yüz, boyun ve ellerde hacim verme ve gerdirme amaçlı kullanabildiği gibi bacaklarda da mezoterapi şeklinde sıkılaştırma amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle portakal kabuk görüntüsünü gidermek amacıyla bölgeye enjekte edilerek dalgalı görüntüyü yok edip bacağın daha düz ve gergin görünmesini sağlıyor. Hacim verici etkisiyle selülitkaynaklı çukurlar kaybolurken, kolajen sentezini arttırıcı etkisiyle de cildi gergin ve parlak hale getiriyor. Çoğu zaman tek seans uygulamayla uzun süreli bir etki sağlanabiliyor. Elbette tedavinin başarısında selülitderecesi belirleyici oluyor.

Tüm bu bilgilerle artık hayatınızın en seksi bacaklarına sahip olmak için hazırsınız. Umarım bunlar yardımcı olur. En çok kendinizi sevmeyi unutmayın! Öpüldünüz!

1. As you already know I work out.  I mean I sweat.  I go at it hard and make it count every time.  I never make time to work out and then make it a half ass workout.  If I am there it’s to feel the burn and to sweat like a dog.  I do a workout that is mixed.  I used to spend a lot of time on weights but now I kind of mix it all up.  Interval workouts that have some weights mixed in with resistance work and at least two days of cardio for 40 minutes where my heart rate is around 150 works best for me.  I think when you are working out it has to be at least 4 days this doesn’t count the cardio.  On cardio days just make your workout shorter so that you don’t go over an hour in total.   Make sure you stretch and concentrate on the areas you are working.  I usually do my cardio on days that I do a more upper body workout so that my legs can get a workout all four days.  When it comes to leg day you can fallow my work out routine in my Bikini Bodies Are made in the Winter post!  Remembeır no pain no gain.  If you are looking for a cheat I was recently told that there is a new machine that works out the butt and legs called the Brera 400-time machine.  According to the write up it is supposed to make a huge difference in just 4 treatments.  Toning and sculpting the legs and butt.  I will try it and let you all know as soon as I have some opinion but for those of you that have hectic schedules and can’tseem to get your workout in on a regular basis this might be a god sent.
2. So now that my workout talk is done let’s get down to real business.  How are we getting these winter legs into summer condition?  Working out aside we have to eat right.  This means limiting sugar, salt, caffeine and alcohol.  I didn’t say we can’t have them at all I’m just saying that it’s a good idea to keep in mind that the more you limit these the better for your all over health but since we are onto our legs it will help our workouts show faster.  Also, drink lots of water, at least 2 liters a day. I have mentioned how I go everywhere with my water bottle.  İt is filled from a pitcher I fill with 2.5 liters of water, 2 halved lemons, grated ginger, mint leaves and a cut up cucumber.  The water is tasty, and it is also a great antiaging treatment.  Drinking this much water will hydrate your skin and keep it glowing from the inside out.  Keep track of your water consumption to make sure you are hitting the 2-liter minimum.  Make it a challenge for yourself to finish that pitcher every day.  Don’t leave the house without your water.
3. Now I am going to admit it.  I can be clumsy at times.  I bump into things and sometimes I get moving so fast that I don’t realize I hit my leg and then there it is a huge bruise.   The last thing that is sexy on legs is bruises.  So,we really have to be aware of our space and put an effort into protecting our legs.  If you do hit your legs like I do there is a cream called Arnica that helps to get rid of bruising.  Also, another amazing and extremely useful trick is to soak a cotton ball in pure lavender essential oil, then place it on the spot for a couple of hours to help fade the bruise.  It smells great and it really gets the color out of a bruise.  
4. So now that we have tone legs with no bruises we need to get these babies tanned.  White legs just don’t cut it.  We need them to look healthy and that only happens with a little touch of sun.  If you can’t take a holiday or there is no place for you to catch a few rays I suggest a good instant tanner like ……. When you are using a self-tannerdon’t forget that it has to work first so first exfoliate like a mad woman and then apply the cream evenly remember that your hands will most likely get effected so wash them immediately.  Do this before you go to bed so that you are tan when you wake up in the morning.  I suggest you are careful that the tanner is completely dry before you go getting into bed.  Exfoliating is one of the most important part of super sexy legs.  So, exfoliate during every shower.  I use the Body Shop exfoliation gloves for the best and easiest results.  I keep one set separate for the time I need to remove leg makeup.  It will stain your gloves, so I suggest you have a set just for the job of the makeup removal and an additional set for every day.  Exfoliation will also get rid of the dark knee syndromethat some people have.  If you have a severe case of dark knee you can get lightening agents sold at pharmacies to get rid of it.  
5. A better scenario yet is to use leg makeup.  Sally Henson’s leg spray is wonderful.  The trick of using this amazing spray is how to apply it.  First, we exfoliate.  Then we get into the shower or tub and close the cabin door.  This will alleviate the need to clean your whole bathroom when you are done, as I guarantee you will spray everywhere.  Second, we apply the spray.  Definitely do not spray it directly on your legs. Spray it into your hand and spread it out in a circular motion.  If the color is too dark use your body cream to lighten it up.  The best part of this product is that it will cover bruises and veins so it’s a great way to get rid of imperfections while making your legs look suntanned.  Make sure you evenly apply it on the back and sides as well as the front especially around your ankles and the top of your feet.  Remember that you need to exfoliate to get it all off before you go to bed.  Your sheets will be completelycovered in Brown makeup if you do not.  Once you have finished applying this product allow it to dry for about 5 to 10 minutes before you get dressed.
6. I am a sucker for massage and I truly believe that it is a very important part of overall health.  Getting a massage weekly is a must for me.  I make my own massage oils out of olive oil, coconut oil, and fresh lavender from my garden.  I leave this oil mix on for at least 12 hours, so it really soaks into my skin.  While getting a massage is great there are a few massages you can do by yourself to help the circulation in your legs.  I bought Eda Taspinars horse hair brush and I really like it a lot.  You can brush your legs with this brush to get the blood flowing.  I also do a fast and high pressure rub to my legs when apply my cream.  Especially to the top outer sides and area beneath my butt where cellulite loves to live.  I apply cream every time I take a shower.  If you don’t hydrate your legs they will become dry and scaly and this definitely is not sexy.  So, don’t forget or get lazy about the body cream.  In fact, if you have the chance I recommend using a rosewater to tone your entire body before you apply any moisturizers.  My favorite is Gulsah.  I use it every day.  
7. I didn’t really think about this until now, but the most un-sexy thing is hair on legs.  So, if I were you I would definitely get laser hair removal and get rid of all the hair once and for all.  If that isn’t an option for you make sure that there is no hair on your legs before self-tanning or using leg make up.
8. Now onto what I think is something most women are not paying attention to.  Varicose veins.  Definitely not sexy.  So, what are we going to do about it.  We are going to hunt them down and get rid of them for good.  There are several techniques to get rid of different types of varicose veins.  I usually have mine removed every two years.  I use the KTP laser and it’s a fast-easy method, but it’s for simple small spider veins.  I try to stay on top of this problem so that the veins don’t grow into a bigger problem. You have to have all the laser treatments done when there won’t be sun exposure for at least one month so I generally do it in the winter months when I am wearing pants or tights and my legs are protected.  Here is a breakdown of all the ways you can get rid of varicose veins.
Sclerotherapy treats spider and reticular veins—finer, more superficial veins that have a blue tint to them—via a sclerosant injected directly into the vein with a thin needle. The vein instantly shuts down and disappears, and blood is rerouted to healthy, adjacent veins.  Depending on the number of veins treated, injections may take anywhere from five to 20 minutes with little to no downtime. Follow-up injections may be needed if the vein is still evident. Compression socks should be worn all day, except bedtime, for up to two weeks post-treatment.  For a fast, relatively painless option to banish spider veins, sclerotherapy is still the gold standard. Two to three sessions spaced six to eight weeks apart are usually
Diode laser particularly the KTP laser:  Ideal for spider veins, can be set to any diameter to precisely target pigment in the veins, cause coagulation and destroy them.   The treatment feels like a rubber band snapping against the skin and can take anywhere from 15 minutes to an hour, depending on how many veins are being treated and the density of each one. The veins may darken for several weeks following the procedure, but they will vanish entirely as the body reabsorbs the blood cells.  Laser therapy won’t be effective on veins larger than a 30-gauge needle (the size of an insulin needle) and can’t treat any veins deeper than a few millimeters below the surface of the skin without damaging the surrounding tissue.
Endovenous laser ablation:  For large varicose veins must be performed to close them and completely remove them from circulation, so as to keep blood from pooling. Endovenous laser ablation (EVLA/EVLT) has replaced traditional vascular surgery and uses laser energy to burn and close abnormally large veins in the legs without any pain, downtime or need for an operating room. Under local anesthesia, a small incision is made just above the vein and a tiny laser fiber is placed inside. The laser heats up within the vein, which causes it to shrink, collapse and eventually be absorbed by the body. Mini phlebotomy, which removes other branches of the faulty vein without any stitches or scars, is then performed.
9. Finally, I suggest you try out another miracle treatment: the mineral filler (Radiesse). Removing cellulite on your legs and hips and tightening your skin is now possible with mineral filler. Its different from hyaluronic acid fillers, it is a filler that has calcium hydroxyapatite beads within the gel matrix. It works by increasing the natural collagen production of the person’s skin. Mineral filler can be used for the face, neck, and hands with the purpose of volume filling and stretching as well as with the purpose of tightening. It also works especially well for eliminating the appearance of wavy cellulite.  It is injected into the area where the pit appears and as a result eliminates the wavy appearance and provides more smooth and tight legs. Long-term effect can be achieved with a single session. Of course, the degree of cellulite determines the success of the treatment.

With all this information you are now set to have the sexiest legs of your life.  I hope this helps.  Remember to love yourself the most!  Xoxo!

Leave a Reply