Cildime emek veriyorum. Genlerim konusunda şanslıyım, bu da iyi bir başlangıç noktası fakat cildimin ışıltısı korumak ve sağlıklı görünmek tamamen benim elimde.

I work on my skin.  I really do.  I have good genes, this gives me a good start but keeping my skin glowing and looking healthy is up to me.

Öncelikle temiz ve sağlıklı bir beslenme düzeni şart. Ben 80/20 gibi bir yol izliyorum. Zamanımın yüzde sekseninde şekerden, alkolden ve yağlı yemeklerden uzak durmaya çalışıyorum. Yüzde yirmisindeyse kendimi şımartıyorum. Çikolata, patates kızartması, bir kadeh şarap, taze ekmeğe tereyağı sürmek… Bunlara kim hayır diyebilir?

İkincisi su. Günde en az 2.5 litre su içiyorum. Bu sadece su. Çay ve kahve sayılmaz. Her gün kendime salatalık, zencefil, limon ve naneli 2.5 litrelik su hazırlıyorum. Mutlaka hepsini bitiriyorum. Böylece ne kadar su içtiğimi de hesaplamış oluyorum. Tadı öyle güzel oluyor ki, su gibi gelmiyor.

Üçüncüsü ise terlemek! Haftada dört kez spor yapıyorum. Spor derken, saçlarıma kadar terlemekten bahsediyorum. Terlemiyorsan, spor yapmış sayılmazsın. Ayrıca haftada bir iki defa saunaya giriyorum. Vücudunuz terlemeyi öğrendikten sonra daha kolay terleyebilir hale geleceksiniz. Terlemek toksinlerini cildiniz aracılığıyla atmanızı sağlar. Sağlığımızın önemli bir parçası. Ayrıca terliyorsanız çok ciddi kalori yakıyorsunuz demektir.

Dördüncü cildimi olarak arındırıyor ve nemlendiriyorum. Thalgo deniz tuzu arındırıcısı ve deniz yosunu kürüne bayılıyorum. Arındırıcıyla vücuttaki tüm ölü derileri yok ediyor, ardından da vücudu çok iyi besleyen yeşil alg maskesini sürüyorsunuz. 20 dakika kadar 40 dereceye ulaşacak bir battaniyeyle tüm vücudunuzu sarıyor ve terliyorsunuz. Selülitten arınmak, pürüzsüz ve sıkı bir cilde sahip olmak, cildi nemlendirmek için harika bir yöntem. Kokuya alışmak biraz zaman alıyor ama ben seviyorum. Deniz kokusu alıyorsam, doğanın verdiği tüm vitaminleri ve mineralleri de aldığımı düşünüyorum. Bu kürü yılda 10 defa uyguluyorum. Bunu kışın yapmak daha iyi çünkü battaniyeye sarılmak yazın biraz sıkıcı olabilir. Uygulamadan önce doktorunuza danışmanızı, bu tedaviyle tetiklenecek bir hastalığınızın olmadığından emin olmanızı öneririm.

Umarım cildinizi olabilecek en iyi haline getirmenize yardımcı olur. Yaz geliyor. Işıldama zamanı!

The first thing is a clean and healthy diet.  I try to go 80/20.  80 percent of the time I try to be good and keep away from sugar, alcohol, and fat.  20 percent of the time I indulge in the good life.  Chocolate and French fries, a good glass of wine, fresh baked bread with butter who can say no! 

The second is water.  I drink at least 2.5 liters of water a day.  At least.  This is only water.  Tea and coffee do not count.  I actually make a 2.5-liter pitcher of water with cucumber, grated ginger, lemon and mint in it every day.  I force myself to finish it.  This way I can actually tell how much water I have drank plus it tastes so good I feel like it’s not really water.

Third is I believe in sweating!  I work out about 4 times a week.  When I say workout, I mean sweat till your hair is wet.  İf you aren’t sweating it is not working.  I also go in the sauna 1 or 2 times a week.  Once your body learns to sweat you will be just like me, dripping in sweat with the slightest effort.  Sweating sends all the toxins in your body out through your skin.  It is a very essential part of overall health.  Another way to look at it is if you are sweating you are burning serious calories! 

Fourth I exfoliate and hydrate.  I am a huge fan of the Talgo Sea salt exfoliation and Sea weed Wrap.  It is amazing.  It gets rid of all the dead skin built up on your body and then wraps you up in the most nutrient filled green algae mask on the market.  During this process you will sweat as your body is wrapped up inside of a blanket that will reach 40C for about 20 min.  This is a wonderful way to reduce cellulite, get smooth, tight, flawless skin and seriously to hydrate your skin.  The smell gets some getting used to, but I actually love it because I know that if I can smell the ocean I am getting all the vitamins and minerals that are magically found in it.  I usually do a 10-session package once a year.  The winter is much better to do this in as the heat from the blanket might be overwhelming in the summer.  I suggest check in with your doctor to make sure you don’t have any health problems that can be stimulated from this treatment. 

 I hope this helps you get your best skin on.  Summer is on the way it’s time to glow!

 

 

Leave a Reply